Pompy dozujące

Pompy dozujące służą do przetłaczania lub dozowania różnych rodzajów cieczy w precyzyjnej ilości. Pompy do dozowania wykorzystywane są głównie w branży chemicznej i farmacji służą jako pompy dozujące do cieczy agresywnych. Pompy dozujące zapewniają precyzyjną i dokładną kontrolę prędkości oraz czasu przepływu cieczy. W zależności od zastosowania, wykorzystywane są różne systemy dozowania. Skuteczna pompa do dozowania środków chemicznych może mieć wydajność sterowaną manualnie lub za pomocą wyspecjalizowanej automatyki sterującej. Istnieją między innymi pompy do dozowania cieczy (chemii, klejów, itp.) sterowane sygnałem analogowym, czujnikiem PH czy też systemem RedOx. Grupę pomp dozujących stanowią w naszej ofercie pompy membranowe, pompy perystaltyczne, pompy tłokowe. Pompy do dozowania wykorzystywane są do uzdatniania ścieków, wody pitnej, dozowania chemikaliów. Pompy można także stosować jako pompy do przetłaczania różnego rodzaju mediów, w przemyśle papierniczym, spożywczym (przetwórstwo mleka), kosmetycznym, w technice basenowej oraz inżynierii chemicznej.

Pompy dozujące perystaltyczne

Pompy dozujące perystaltyczne (określane też mianem pomp wężowych lub jelitowych) są urządzeniami, w których kontakt z cieczą ma tylko gumowy wąż, który jest dociskany przez rolki zmieniające objętość w komorze roboczej. Dzięki temu pompa dozująca perystaltyczna (jelitowa) nadaje się do wielu zastosowań i może być wykorzystywana do pompowania bardzo ścieralnych mediów. Pompy tego typu o małych rozmiarach są wykorzystywane jako pompy dozujące. Urządzenia te posiadają wiele zalet pomp wyporowych o bardzo wysokiej żywotności elementów konstrukcyjnych. Pompa do dozowania perystaltyczna (jelitowa) umożliwia pracę w obu kierunkach, jest odporna na pracę na sucho oraz zapewnia precyzyjne dozowanie. Sprzęt ten jest odporny na uszkodzenia i różne rodzaje mediów oraz jest łatwy w konserwacji i obsłudze. Pompy takie są stosowane z uwodnionymi mediami, osadami mineralnymi, farbami oraz różnymi środkami chemicznymi.

Pompy dozujące membranowe

Membranowe pompy dozujące oferują skuteczne działanie związane z ruchem membran, które współpracują z zaworami na wlocie i wylocie pompy. Dzięki temu tworzą efekt ssania na stronie ssawnej oraz efekt tłoczenia na stronie tłocznej. Dużą zaletą, jaką posiadają pompy dozujące membranowe jest skuteczne samo zasysanie z kilku metrów, ciśnienia do wartości kilku bar, a także szeroki zakres zastosowań. Trwała guma w elementach pompy jest odporna na środki chemiczne oraz media zanieczyszczone substancjami ściernymi. Pompa dozująca membranowa jest urządzeniem dostępnym w różnych wariantach materiałowych membran. Pompa do dozowania membranowa może być dostępna z napędem pneumatycznym, silnikiem elektrycznym. Pompy takie są również zdolne do pompowania cząstek stałych do określonej wielkości w/g wielkości pompy.

Pompy dozujące tłokowe

Pompy dozujące tłokowe są pompami wyporowymi, w których elementem tłocznym jest tłok, który porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym w cylindrze. Tłokowe pompy dozujące są urządzeniami posiadającymi zalety, takie jak wszechstronność i wysoka wydajność. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest pompowanie czystej wody, cieczy zanieczyszczonych, zawiesin oraz cieczy lepkich i różnych chemikaliów. Pompa dozująca tłokowa zapewnia wysoką wydajność działania oraz niezawodność. Warto też dodać, że sprzęt, taki jak pompa do dozowania tłokowa cieszy się dużym zastosowaniem i popularnością w wielu branżach przemysłowych jak instytutach badawczych.

Pompy dozujące zasilane wodą

Pompy dozujące zasilane wodą marki Mixtron. Pompy tego typu stosowane są w wielu gałęziach przemysłu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel: +48 784 951 589

Doradztwo techniczne,
dobór pomp

Wizytówka

Zeskanuj poniższy QR Code – zapisz wizytówkę vCard

qrcode

Imię i nazwisko / nazwa firmy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY w celu prawidłowego świadczenia usług określonych w Polityce prywatności. Administratorem danych osobowych jest POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY, e-mail: info@pompy-tech.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w zakładce "Polityka prywatności".