Pompy śrubowe

pompy śrubowe

Pompy śrubowe (ślimakowe)

Pompy śrubowe, które znane są również jako wnękowe, ślimakowe lub mono pompy, zalicza się do grupy pomp rotacyjnych-wyporowych. Ich wysoka efektywność działania przy jednoczesnej uniwersalności zastosowania sprawia, że sięga się po nie w wielu różnych branżach i gałęziach przemysłu. Pompy śrubowe należycie wywiązują się ze swojego zadania wszędzie tam, gdzie inne urządzenia nie dają sobie rady. Pompują ciecze o dużej lepkości i zróżnicowanym medium. Pompują skutecznie i zarazem bezpiecznie.

Budowa i przeznaczenie pomp śrubowych (ślimakowych)

Pompy śrubowe składają się z wirnika w kształcie śruby, który jest wykonany z metalu i kręci się wewnątrz obudowy, wypychając ciecz w zadanym kierunku. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że pompy śrubowe mogą pompować substancje z zawartością ciał stałych, jak łodygi roślin, pestki, odpady czy kości. Dzięki temu przeznaczenie pomp śrubowych jest niezwykle szerokie i stosuje się je w tak różnych branży spożywczej, mięsnej, stoczniowej, budowlanej.

pompa śrubowa higieniczna

Pompy śrubowe – zalety stosowania

Bezpieczeństwo działania pomp śrubowych polega na tym, że nie obniżają pierwotnych właściwości tłoczonej cieczy niezależnie od tego, jaka by ona nie była. Jest to bardzo istotne szczególnie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym, gdzie naturalne cechy materiałów wykorzystywanych do produkcji towarów odgrywają fundamentalną rolę z punktu widzenia jakości. Mając świadomość zalet pomp śrubowych oraz dużego zapotrzebowanie na nie w przemyśle, proponujemy ich szeroki wybór. Znajdź model odpowiadający Twoim potrzebom oraz wymaganiom i zainwestuj w pewne i wydajne urządzenie, które efektywnie wspomoże Twoją firmę w codziennej pracy.

Pompy śrubowe – seria K

Pompy śrubowe serii K znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Charakteryzują się wysoką wydajnością. Znajdują zastosowanie w przemyśle ściekowym, paliwowym, morskim oraz innych. Pompy serii K mogą być wykonane z takich materiałów jak żeliwo, stal nierdzewna, itp. Pompy mogą pracować z agresywnymi aplikacjami.

Pompa śrubowa serii K
Pompy śrubowe serii H

Pompy śrubowe – seria H

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel: +48 784 951 589

Doradztwo techniczne,
dobór pomp

Wizytówka

Zeskanuj poniższy QR Code – zapisz wizytówkę vCard

qrcode

    Imię i nazwisko / nazwa firmy (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon

    Treść wiadomości (wymagane)

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY w celu prawidłowego świadczenia usług określonych w Polityce prywatności. Administratorem danych osobowych jest POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY, e-mail: info@pompy-tech.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w zakładce "Polityka prywatności".