Pompy zębate

 • Pompy zębate

Pompy zębate przemysłowe

Pompy zębate mogą być stosowane do cieczy o dowolnej lepkości i temperaturze, które mogą być korozyjne, ścierne i niebezpieczne dla środowiska. Pompy zębate cechuje stały przepływ (bez pulsacji), dzięki czemu nie ma wibracji na złączach, zaworach i sprzęgłach. Pełne wydajności są dostępne w każdym kierunku obrotu. Oferowane przez nas pompy zębate mogą być opcjonalnie wyposażone w płaszcz grzewczy. Solidna konstrukcja pomp zębatych zoptymalizowana jest pod kątem ograniczenia prac konserwacyjnych. Pompy zębate produkowane są w różnych wersjach w zależności od konkretnej aplikacji. Mogą być używane do transferu, dozowania, przetwarzania, ładowania i rozładowywania. Pompy zębate dostępne także z certyfikatem ATEX.

Ze względu na zastosowaną wysoką technologię oraz solidną konstrukcję, pompy zębate mogą być stosowane w różnorodnych sektorach przemysłu – m.in. w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, kosmetycznym, naftowym, spożywczym, cukrowniczym, farmaceutycznym, itp.

Pompy zębate
Pompa zębata w wersji z gołym wałkiem
Pompa zębata w wersji bi-block
Pompa zębata w wersji bi-block z podstawą
Pompa zębata w wersji klasycznej
Pompa zębata w wersji z wózkiem transportowym

Zębate pompy przemysłowe

Eksperci uznają pompy zębate za obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie pompy przemysłowe. Ich konstrukcja niezwykle korzystnie wpływa na warunki przepływu mediów. To zaś przekłada się na bardzo wysokie zdolności samozasysania pompy oraz minimalizację zaburzeń przepływu cieczy. Optymalna konstrukcja zębatej pompy pozwala na efektywne tłoczenie substancji o wysokim poziomie lepkości i gęstości. Z uwagi na prostą budowę – z tylko dwiema obracającymi się częściami i jednym uszczelnieniem wałów, pompa może pracować bezawaryjnie przez bardzo wiele lat.

Zalety pomp zębatych

 • samozasysanie
 • wydajność wprost proporcjonalna do prędkości obrotowej
 • stały przepływ (bez pulsacji) - brak wibracji w łącznikach, zaworach lub sprzęgu
 • brak pienienia się lub ubijania cieczy
 • pełna wydajność jest dostępna w każdym kierunku obrotu
 • obudowę można obracać i dostarczać z portami 90 ° lub 180 ° (w linii)
 • solidna konstrukcja zoptymalizowana pod kątem ograniczenia prac konserwacyjnych
 • płaszcz grzewczy wokół obudowy w jednym odlewie (opcjonalnie)

Zasada działania pomp zębatych

Pompa zębata - pierwszy etap pracy

Prezentacja pracy pomp zębatych Victor Pumps serii R – samozasysające pompy obrotowe wyporowe. Dwa koła zębate generują przepływ medium: wirnik (1) i koło pośredniczące (2). Wirnik porusza wewnętrznym kołem zębatym.

Pompa zębata - drugi etap pracy

Gdy koła zębate obracają się, ciecz jest zasysana do przestrzeni utworzonej między zębatkami i płynnie przesuwa się w kierunku otworu wylotowego, gdy dzielnik (3), zwany półksiężycem, zamyka wolną przestrzeń między dwoma zębatkami.

Pompa zębata - trzeci etap pracy

Gdy koła zębate są zazębione, ciecz jest powoli wypychana z pompy. Rezultatem jest stały, płynny przepływ bez pulsacji.

Pompy zębate – producenci

Victor pump - Producent pomp

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel: +48 784 951 589

Doradztwo techniczne,
dobór pomp

Wizytówka

Zeskanuj poniższy QR Code – zapisz wizytówkę vCard

qrcode

  Imię i nazwisko / nazwa firmy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY w celu prawidłowego świadczenia usług określonych w Polityce prywatności. Administratorem danych osobowych jest POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY, e-mail: info@pompy-tech.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w zakładce "Polityka prywatności".