Pompy wirowe

  • Pompy wirowe

Wirowe pompy przemysłowe

Pompy wirowe są najpopularniejszą odmianą pomp przemysłowych o niezwykle szerokim zastosowaniu. Ich działanie oparte jest w kształcie łopatkowego wirnika, który zwiększa zasysanie medium przepływającego przez układ, wywołując ssanie we wlocie i wzrost ciśnienia po tłocznej stronie instalacji. Zwarta, prosta konstrukcja to gwarancja stosunkowo niewielkich rozmiarów, a przede wszystkim długiej i niezawodnej pracy – bez obawy o przecieki substancji.

Pompy wirowe sprawdzają się przy pompowaniu substancji o dużym zanieczyszczeniu ciałami stałymi, czy mediów ścieralnych. Znajdują zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu – m.in. w przemyśle: chemicznym, petrochemicznym, morskim, czy ceramicznym, a także w gospodarstwach domowych, przy zalaniach i podtopieniach, czy pompowaniu odpadów komunalnych.

pompy wirowe

Profesjonalne doradztwo i dobór pomp : +48 784 951 589

Pompa wirowa serii RD

Pompy wirowe odśrodkowe

odśrodkowa pompa wirowa elektryczna serii RD

Pompy elektryczne w podwójnym wykonaniu, dane pochodzące z serii “R” dla modeli 41, 51, 61 i 81, przeznaczonych do takiej samej pracy. Automatyczne przekazanie pracy na drugi segment w razie awarii. Pompy wirowe serii R-RD znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych, systemach klimatyzacyjnych, systemach zaopatrzenia w wodę, przepływowych systemach nawadniających, instalacjach przemysłowych oraz układach recyrkulacji. Dla pomp z dwoma silnikami zastosowano specjalne klapy zaworowe automatycznie przechwytujące pracę pompy, co zapewnia ciągłość pracy.

Pompa wirowa montowana do ciągnika

pompy wirowe serii T

Pompy jedno – i wielostopniowe mają różne przełożenia. Dostosowane do ciągników, montowane na przyczepach dwukołowych lub 3-punktowym układzie zawieszenia. Są bardzo uniwersalne i odpowiednie do mobilnego nawadniania rolniczego lub innych zastosowań wymagających szybkiej instalacji. Pompy wirowe serii T znajdują zastosowanie w systemach nawadniających i w drenażu.

Pompy wirowe serii T

Producenci pomp wirowych

Victor pump - Producent pomp
Savino Barbera - Producent pomp

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel: +48 784 951 589

Doradztwo techniczne,
dobór pomp

Wizytówka

Zeskanuj poniższy QR Code – zapisz wizytówkę vCard

qrcode

Imię i nazwisko / nazwa firmy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY w celu prawidłowego świadczenia usług określonych w Polityce prywatności. Administratorem danych osobowych jest POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY, e-mail: info@pompy-tech.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w zakładce "Polityka prywatności".