Pompy membranowe

Pompy membranowe mają charakter wyporowy. Są skonstruowane tak, by zapobiegać wszelkim wyciekom i nieszczelnościom. Same pompy nie posiadają wewnętrznych uszczelnień, które mogłyby spowodować rozszczelnienie i stanowić słaby punkt tego rozwiązania. By uniknąć przecieku zastosowano elastyczne membrany, gwarantujące sprawną i bezpieczną pracę całej instalacji z dużą dokładnością. Należy podkreślić, iż sprawność pomp membranowych ma ogromne znaczenia dla ich zastosowania w przemyśle chemicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym, a także w przemyśle spożywczym i wielu innych branżach, gdzie filtrowanie i czystość cieszy jest niezbędna i wyjątkowo istotna z uwagi na bezpieczeństwo i jakość końcowego wyrobu. Są odporne na działanie substancji agresywnych chemicznie oraz przystosowane do tłoczenia cieczy o wysokiej lepkości, a także zawierających cząstki stałe. Wykorzystuje się je powszechnie w oczyszczalniach ścieków, jak również jako filtry prewencyjne w instalacjach wodociągowych. Pompy bezuszczelkowe pozwalają również na pracę na sucho co umożliwia ich zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu operującego substancjami zanieczyszczonymi. Pompy membranowe wykazują dużą skuteczność w samozasysaniu, rozmaite ich rodzaje różnią się między sobą materiałem z jakiego wykonana jest membrana jako element ruchomy i zarazem uszczelniający. Posiadamy w ofercie pompy membranowe pneumatyczne, elektryczne i spalinowe.

Pompy membranowe pneumatyczne

Działanie pompy membranowej pneumatycznej polega na użyciu sprężonego powietrza, które kierowane jest bezpośrednio na membrany. Ich budowa bazuje na co najmniej dwóch zaworach, jednym po stronie ssawnej, drugim po stronie tłocznej. Z uwagi na brak zagrożenia zastosowania pompy membranowej w warunkach trudnych pod kątem stężenia chemikaliów, zagrożenia wybuchem itp. są to urządzania cieszące się popularnością w licznych laboratoriach i instytutach badawczych. Zaletą pomp jest ich samoobsługa jak i niskie koszty konstrukcji eksploatacji. Wiele z rodzajów pomp membranowych jest przeznaczona do pracy ciągłej, są nie tylko wydajne ale i bezawaryjne.

Pompy membranowe elektryczne

Pompa membranowa elektryczna serii DTK-M jest modelem pompy wolumetrycznej z membraną bezpośrednią. Membrana jest mechanicznie poruszana ruchem posuwisto-zwrotnym napędzanym silnikiem elektrycznym. Pompa elektryczna DTK-M jest specjalnie zaprojektowana do zastosowań, w których, z wyboru lub konieczności, nie można używać sprężonego powietrza. Dzięki dużej liczbie przekładni, pompa DTK-M może być dostarczana z różną prędkością, aby zaspokoić potrzeby klientów. Możliwość zasilania napięciem 230V lub 400V – wybór za etapie zamówienia. Bezpośrednia pompa membranowa DTK-M, oprócz tego, że jest szczególnie odpowiednia do przenoszenia cieczy korozyjnych z powodu materiałów używanych do głowicy, membrany i zaworów, zapewnia przede wszystkim następujące niezaprzeczalne zalety:
– samozasysanie,
– brak uszczelnień,
– suchy bieg bez problemu,
– możliwość pompowania mediów brudnych,
– pompa dozująca- bezpośrednia membrana,
– ręczna regulacja od 0-100%.

Pompa membranowa elektryczna DTK-M

Karta katalogowa

Pompy membranowe spalinowe

Do najczęstszych zastosowań pomp należy:

 • opróżnianie oraz napełnianie kontenerów, pojemników, kadzi mieszalnych
 • cyrkulacja składników np. barwników
 • transport cieczy rurociągiem na znacznych odległościach
 • usuwanie ścieków, szlamu
 • filtracja osadu, polimerów
 • odwadnianie budowlane

Zadaniem pompy membranowej jest przede wszystkim:

 • przetłaczanie
 • transfer
 • dozowanie
 • oddzielanie
 • oczyszczanie

Pompy membranowe – producenci

Rynek pomp membranowych jest wysoce wyspecjalizowany z uwagi na konstrukcję i zastosowanie pomp. Wśród największych i najbardziej znanych producentów pomp w Europie posiadamy w swojej ofercie Dellmeco, Caffini. Producenci ci dostarczają pompy napędzane sprężonym powietrzem, jak i pompy membranowe pneumatyczne. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstają pompy o wysokiej wydajności, jakości, niskiej awaryjności, oraz innowacyjnej technologii z uwzględnieniem odpornych na reakcje materiałów użytych do produkcji pompy, w szczególności jej membrany.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel: +48 784 951 589

Doradztwo techniczne,
dobór pomp

Wizytówka

Zeskanuj poniższy QR Code – zapisz wizytówkę vCard

qrcode

  Imię i nazwisko / nazwa firmy (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY w celu prawidłowego świadczenia usług określonych w Polityce prywatności. Administratorem danych osobowych jest POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY, e-mail: info@pompy-tech.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w zakładce "Polityka prywatności".