Pompy perystaltyczne

Pompy perystaltyczne

Firma Pomp-Tech jest wyłącznym dystrybutorem pomp perystaltycznych Espango w Polsce

Pompa perystaltyczna (pompa jelitowa) to urządzenie o wyjątkowej konstrukcji. Jej działanie opiera się na pompowaniu medium przez elastyczny przewód z wykorzystaniem karbowanego paska, wałka, toczących się rolek lub wirnika wyposażonego w krzywki. Ważną zaletą pomp perystaltycznych jest pełna szczelność urządzenia. Pompowane medium nie ma bezpośredniego kontaktu z konstrukcją pompy. Pompy perystaltyczne charakteryzują się wysokim poziomem precyzji pompowania. Pompy perystaltyczne są stosowane do pompowania, dozowania różnorodnych mediów. Z uwagi na nowoczesną konstrukcję, sprawdzają się do transportu substancji rzadkich i gęstych, neutralnych oraz agresywnych, pieniących się, czy też silnie zanieczyszczonych. Wykorzystuje się je między innymi w sprzęcie medycznym do pompowania płynów sterylnych, w przemyśle kosmetycznym – do transportu past, kremów, czy emulsji, a także w przemyśle chemicznym i innych, a także w laboratoriach chemicznych i farmaceutycznych.

Pompy perystaltyczne Espango

Z myślą o najbardziej wymagających Klientach, oferujemy Państwu pompy perystaltyczne produkowane przez firmę ESPANGO – włoskiego producenta cenionego z uwagi na najwyższe standardy jakości oraz innowacyjną i solidną konstrukcję oferowanych rozwiązań. Prosta w obsłudze konstrukcja, cicha praca oraz wysoka wydajność i precyzja to ich najważniejsze zalety. Zakres pomp perystaltycznych opracowany i produkowany przez firmę ESPANGO jest oparty na ścisłej, wieloletniej współpracy z firmami partnerskimi np. Pomp-Tech posiadającymi bogate doświadczenie w zakresie dostaw pomp przemysłowych do sektora przemysłowego. Oferowane przez nas pompy perystaltyczne (dozujące) obejmują bardzo szeroki zakres możliwych wymagań i przeznaczenia – od małych pomp służących do mikro dozowania soli mineralnych w akwariach, do dużych pomp do dozowania mleka wapiennego w procesach uzdatniania wody.

Tel: +48 510 422 246

Doradztwo techniczne,
dobór pomp perystaltycznych

Perystaltyczne pompy (jelitowe)

Szeroka dostępność produktów pozwala na szybki dobór i wycenę. Oferowane przez naszą formę pompy dozujące, zależnie od modelu, posiadają stały albo regulowany przepływ (przez inwerter/falownik lub dedykowany panel kontrolny). Oferujemy również pompy przemysłowe o szerokim zakresie przepływu od 1 ml/min do 6 000 l/h. Nasze pompy posiadają różny stopień ochrony, odkryty silnik (OEM) lub zakryty z różnym stopniem ochrony (IP40-IP55-IP65) zależnie od modelu. Nasze gumowe wężyki do pomp perystaltycznych są produkowane z technicznie odpowiednich materiałów dobranych do pompowanego medium. Zapewniają wysoką wydajność i ciśnienie (do 4 bar) w całym okresie użytkowania.

Pompy perystaltyczne w różnych sektorach gospodarki

Pompy perystaltyczne spożywcze

Zastosowanie pomp perystaltycznych w sektorze spożywczym odgrywa ważną rolę, ponieważ pozwala na ich łatwe utrzymanie w czystości i idealną higieną pompowanego produktu. Możliwość szybkiej zmiany pompowanego produktu jest zaletą tego typu pomp (wymiana wężyka pompy).

Pompy dozujące do przypraw i dodatków w przemyśle cukierniczym i piekarniczym

Nasze pompy perystaltyczne dozują aromaty i płyny jak; wanilia, cytryna, alkohol itp., galaretki, zagęszczacze, żele itp. Uzupełnienie dodatków do produkcji cukierków, rogali, słodkich bułek, lodów, do wszystkich produktów w przemyśle cukierniczym i piekarniczym. Nasze pompy to: higiena, łatwe utrzymanie w czystości, regulacja przepływu, samo-zasysanie, wolne podawanie. Nasze pompy to najlepszy wybór do dozowania domieszek w odpowiednich ilościach i czasie, aby otrzymać idealne połączenie. Pompy dozujące używane w tym zastosowaniu dostępne są z regulowanym lub stałym przepływem (obsługiwany jest przez PLC w przypadku łączenia w linii produkcyjnej). Sugerowany jest model IPS/IPL w jednej z wielu wersji. Wymienne wężyki, które dostarczamy są kompatybilne z głównymi, dostępnymi markami.

pompy dozujące dla przemysłu spożywczego

Pompy perystaltyczne do jajek i wody w produkcji makaronu

Nasze pompy perystaltyczne obejmują dozowanie składników do produkcji makaronu (jajek, wody, barwników i przypraw), spełniają wymagania tego zastosowania: higiena, łatwe utrzymanie w czystości, regulacja przepływu, samo-zasysanie, wolne podawanie. Nasze pompy, to najlepszy wybór do dozowania domieszek w odpowiednich ilościach i czasie, aby otrzymać idealne połączenie. Pompy dozujące używane w tym zastosowaniu są dostępne w opcji z regulowanym lub stałym przepływem (obsługiwany jest przez PLC w przypadku łączenia w linii produkcyjnej. Sugerowany jest model IPI/IPL w jednej z wielu wersji. Wymienne wężyki, które dostarczamy są kompatybilne z głównymi, dostępnymi markami.

Pompy perystaltyczne dla przemysłu mleczarskiego

Potrzeba automatyzacji cyklu z mycia i dezynfekcji z mleka zbiorników akumulacyjnych doskonale sprawdza się pompa perystaltyczna. Jest to optymalne rozwiązanie dla wysokiej jakości dawki w połączeniu z wielką łatwością użytkowania. Solidność , niski koszt, łatwość konserwacji to najciekawsze funkcje, które oferuje Pompa perystaltyczna dla przemysłu mleczarskiego.

Pompy perystaltyczne do środków aromatyzujących

Zastosowanie pompy perystaltyczne odnoszących się do środków aromatyzujących, niska prędkość pracy tych pomp pozwala na określenie małych i bardzo małych ilości dozowania koncentratów. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiej zmiany jakości produktu przez wymianę rury.

Pompy perystaltyczne dla przemysłu rolniczego

Pompy perystaltyczne stosowane do dozowania środków dezynfekujących, enzymów i nawozów. Zalety pomp: prostota, siła, regulacja przepływu, doskonała zdolność ssania (samoczynnego zalewania), niska cena.

Pompy perystaltyczne do uzdatniania wody

Doskonałe zastosowanie do oczyszczania produktów i urządzeń sanitarnych chloru z wody. Zdolność do dokładnego dozowania, odkażania produktu, nawet przez kontrolę przeprowadza się przy użyciu dedykowanych instrumentów pomiarowych. Pompy dostosowane w celu spełnienia rygorystyczne wymagań.

Pompy perystaltyczne laboratoryjne

Dawkowanie, manipulacja i napełnianie delikatnych i / lub pieniących produktów do produkcji roztworów wodnych do zastosowań profesjonalnych.

Pompy perystaltyczne do zmywarek i detergentów

Potrzeba automatyzacji procesu prania w dziedzinie przemysłowej to doskonale sprawdza się pompa perystaltyczna z idealnym narzędziem do dozowania detergentów i płukania. Prosta instalacja, łatwe utrzymanie , solidność , a zwłaszcza niski koszt sprawia, że pompy perystaltyczne idealny wybór w tym zastosowaniu.

pompy perystaltyczne do zmywarek
pompy perystaltyczne do basenów

Pompy perystaltyczne do basenów

Do udatniania wody w basenach idealnie sprawdzają się pompy perystaltyczne które charakteryzują się profesjonalnymi urządzeniami pomiarowymi które zapewniają łatwość użytkowania i konserwacji.

Pompy perystaltyczne dla przemysłu drukarskiego

W dziedzinie maszyn drukarskich z UV i opartych na tuszach, pompa perystaltyczna umożliwia łatwe zarządzanie z faz zasilania tuszem . Regulacja z szybkością przepływu oraz możliwość pompowania również farb z części barwników stałych , z małą prędkość przeładunku. Pompa perystaltyczna to idealne rozwiązanie dla tego zastosowania . Dodatkową zaletą jest to, że pompa perystaltyczna , działa w obu kierunkach, mogą być również stosowane do opróżnianiu układu, co ułatwia czynności utrzymania.

pompy perystaltyczne do drukarek

Pompy perystaltyczne przemysłowe

Pompy perystaltyczne przemysłowe Espango to pompy do aplikacji o natężeniu przepływu do 70 metrów sześciennych na godzinę i ciśnieniu do 10 bar. Pompy w różne przewody tłoczące pasujące do większości zastosowań przemysłowych i szczególnie dla uciążliwych zastosowań. Łatwe czyszczenie i odkażanie pomp Espango to bardzo istotny element dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego. Pompowany płyn pozostaje wewnątrz rury i nie styka się z innymi częściami pompy. Zasysanie do 9,5 metra długości węża. Pompa pracuje z gęstymi płynami, także z ciałami stałymi. Zastosowane węże są odporne na ścieranie i transportują ciała stałe do wielkości wewnętrznych wymiarów węża. Przemysłowe pompy perystaltyczne są odporne na pracę na sucho przez dłuższy czas. Nie wymagają szczególnego serwisu. Zużywa się tylko jedna część – elastyczny wąż.

Pompy perystaltyczne przemysłowe
Pompa perystaltyczna przemysłowa

Oferujemy pompy perystaltyczne Espango ze względu na duże doświadczenie w pracy z różnego rodzaju płynami przemysłowymi i przeprowadzonymi badaniami na elastomerach. Zasada działania pompy opiera się na impulsie generowanym przez parę wałków, które ściskają elastomerową rurę, powodując efekt pompowania. Efekt ssania generowany przez wąż powoduje przemieszczanie się medium. Duża pojemność wewnętrzna sprawia, że ​​węże pompy Espango szczególnie nadają się do pompowania gęstych, lepkich roztworów. Pompy Espango są pompami zamkniętymi. Medium pompowane nie styka się z mechanicznymi częściami pompy, aby uniknąć zanieczyszczenia. Nie posiada wnęk, co eliminuje osiadanie się złogów bakteryjnych. Węże specjalne certyfikowane przeznaczone do użytku dla specjalistycznych zastosowań, takie jak żywność lub farmaceutyki. W pompie perystaltycznej przemysłowej nie mamy: statorów, wirników, uszczelnień mechanicznych, zaworów, gniazda zaworów i.t.p. Pompa pracuje z bardzo niską prędkością. Nie ma żadnego tarcia, ani ingerencji w pompowane medium. Wąż jest łatwo i szybko wymienialny na miejscu pracy pompy, bez specjalnych narzędzi i bez demontażu pompy. Pompa nie wymaga wykwalifikowanego serwisu do naprawy lub konserwacji.

 • Niski koszt zakupu i eksploatacji
 • Duża pojemność próżni do 9,5 metra
 • Praca na suchobiegu bez uszkodzeń
 • Całkowita odwracalność pracy w linii (poprzez odwrócenie obrotu napędu)
 • Zastosowania – Powtarzalność dawki 1%
 • Wysoka kompatybilność z najbardziej agresywnymi substancjami chemicznymi
 • Wysoka odporność na ścieranie
 • Niska prędkość obrotowa i mniejsze zużycie
 • Nie ma zaworów lub uszczelek, statorów i wirników
 • Łatwy montaż na miejscu bez konieczności demontażu rurociągów
 • Brak kontaktu pomiędzy mechanizmami a płynem

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel: +48 510 422 246

Doradztwo techniczne,
dobór pomp perystaltycznych

Wizytówka

Zeskanuj poniższy QR Code – zapisz wizytówkę vCard

qrcode

Imię i nazwisko / nazwa firmy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY w celu prawidłowego świadczenia usług określonych w Polityce prywatności. Administratorem danych osobowych jest POMP-TECH MIROSŁAW WLAZŁY, e-mail: info@pompy-tech.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w zakładce "Polityka prywatności".